Híreink
12 Feb 2025

Miért érdemes már babakorban elkezdeni az angolt?

Sokszor felmerül a szülőkben a kérdés, hogy mikor érdemes elkezdeni az idegen nyelvek tanulását. Nem zavarja össze a babát? Hogy tanuljon meg még egy nyelven, ha még magyarul sem tud? Nem késlelteti a beszédfejlődést, ha egyszerre több nyelvet hall?

Jó hírünk van! Nem csak arról van szó, hogy nem késlelteti a beszédfejlődést, de még elő is segítheti az, ha a baba nem csak egy nyelvet hall maga körül. Nem hiába szokták mondani, hogy minél korábban kezd a gyerek nyelvet tanulni, annál jobb.

A gyerekek agya olyan, mint egy szivacs. Minden új élményt, szót, készséget magukba szívnak és ezek mind fontos szerepet játszanak a fejlődésükben. Az első évek egy gyermek életében így különösen nagy szerepet játszanak a későbbi fejlődésben is. Az agyuk növekedését, fejlődését nagyban befolyásolja a környezetük valamint az interakcióik.

A babák úgy születnek, hogy készen állnak a tanulásra, a fejlődésüket pedig nem csak a gének, hanem a környezetük is befolyásolja. Ha megfelelően vannak stimulálva, akkor újabb és újabb kapcsolatok alakulnak ki az agysejtek között, ezzel is megalapozva a sok tudást, amit a gyermek majd magábaszívhat. Minél több kapcsolatot alakítanak ki a gyerekek már pici korban, annál egyszerűbb dolguk lesz az iskolában, és később az életben is.

Milyen a Baby’s Best Start tananyagunk? Hogyan épülnek fel az órák?

Mint minden tananyagunknak, a Baby’s Best Startnak is szerves része a korai nyelvelsajátítás. Fontos szempont itt is, hogy az angolt könnyen, játszva, természetes módon sajátítsák el a babák. De ez a tanfolyamunk mégis kicsit más, mint a többi, ugyanis nem csak a nyelvi, hanem a babák intellektuális és érzelmi fejlődését is elősegíti, illetve több készségüket is fejlesztjük az órák során. Emellett pedig a szülő-gyermek köteléket is erősítjük, hiszen a babák és szüleik minőségi időt tölthetnek együtt az órákon.

Az órák tematikája játékos, ám minden feladat gondosan, tudományos kutatások alapján van felépítve. A nyelvi fejlődést és az angol elsajátítása érdekében az órákon csak angolul beszélünk. A szülők is aktívan részt vesznek még ezeken a foglalkozásokon, hiszen egy pár hónapos baba még nem fog mindent tudni magától csinálni. De persze nem is kell. Csak úgy, mint az anyanyelvükkel, itt is könnyedén megtanulják a szavak jelentését az által, hogy látják, ahogy a szülő csinálja a dolgokat, és közben mondja, vagy ha már picit nagyobb a baba, akkor együtt is tudják ezeket csinálni.

Azon felül, hogy csak angolul beszélünk az órákon, vannak hanganyagok is, amiket otthon kell hallgatni. Ezeknek az a lényege, hogy a baba minél többet hallja maga körül az angol nyelvet, és mint a saját anyanyelvét, magába szívja a sok új szót. Az órák során aztán a hanganyagban hallható dalok, mondókák és rímek szókincsét tanuljuk meg játékokon és feladatokon keresztül is, ezzel is megerősítve tudásukat.

Az órákon baba jelnyelvet is alkalmazunk. Ezzel is elősegítjük a nyelvi és beszéd fejlődést, valamint oldjuk a gyerekekben a kommunikáció hiánya miatt kialakult frusztrációt. Sokakban felmerül a kérdés, hogy ha jelelni tud a gyermek, akkor késni fog a beszéd, hiszen ki tudja magát fejezni anélkül, hogy megszólalna. Ilyenről szerencsére szó sincs, inkább épp az ellenkezőjét lehet tapasztalni. Mivel a jelek segítségével ki tudja fejezni magát az előtt, hogy minden hangot tudja formálni, kevésbé stresszel. A frusztráció hiányában pedig hamar megered a nyelve.

Ezek az órák viszont nem csak az angolról szólnak. Több készségre is nagy figyelmet fordítunk. Foglalkozunk többek közt az érzékek és érzékszervekkel. A babák felfedezhetik a saját testük határait és azt, hogy hogyan helyezkedik el a környezetükben. Megismerik a testüket, majd a tapintást, szaglást, ízlelést, hallást.

Sok mozgásos feladat is van az órákon, foglalkozunk a finom- és nagy motorika fejlesztésével, gyakoroljuk a szem-kéz koordinációt, és a vesztibuláris rendszerre is fordítunk figyelmet, ami például többek közt az egyensúlyérzékért felelős.

A babákkal elkezdünk számolni, ugyanis mindenki matematikai beállítottságú aggyal születik, csak sokszor ezt nem használjuk ki. Ám a számolós játékok később segítik majd őket a matekórák során, illetve a logikus gondolkodásban is.

Ezek mellett pedig rengeteg új angol szót tanulnak meg, ám ez nem csak a nyelvelsajátítás szempontjából fontos. Ahogy a lexikális tudásukat növeljük, úgy újabb és újabb neurológiai kapcsolatokat teremtenek az agyukban, ezzel is elősegítve annak fejlődését. Tanulunk többek közt színekről, életelkről, használati tárgyakról, játékokról, virágokról, és rengeteg állat fajtát is megismertetünk a gyerekekkel. Ezzel nem csak arra tanítjuk őket, hogy mi az a “dog”, hanem azt is megtanulják, hogy az állatokat szeretni kell és gyengédnek kell lenni velük.

Ha ti is szeretnétek megtapasztalni, hogy hogyan is néz ki egy babás angolóra, akkor látogassatok el nyelviskolánkba. Az első alkalom ingyenes!

Jelenleg a következő csoportjainkhoz van még lehetőség csatlakozni:

Baby’s Best Start (3 hónapos kortól 18 hónapos korig) – keddenként 9:30-tól
Jump with Joey (1-2. osztályos gyerekeknek) – szerdánként 16:00-tól

Szeretnék ingyenes bemutatóórára jelentkezni!

Iratkozzatok fel hírlevelünkre, hogy többet tudhassatok meg egyedülálló módszerünkről és a korai nyelvtanulás előnyeiről. Továbbá hírleveleinkben olvashattok tippeket az otthoni angolozáshoz, valamint könyv-, játék- és programajánlókat is! És elsőkézből értesülhettek újonnan induló tanfolyamainkról és az ingyenes bemutatóórák időpontjáról!